Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Kredi almak için gidebileceğiniz resmi kurumların başında bankalar gelmektedir. Yapmış oldukları işle ilgili hesap verme zorunlulukları olan, düzenli vergi ödeyen ve her işlemleri devlet tarafından kontrol altında tutulan bankalar, vatandaşların paraya ihtiyaç duyduklarında gittikleri yerlerin başında gelmektedir.


Bankaların kredi vermek için şartlarının ağır olması, ya da pek çok kişinin bankalardan kredi alabilmek için elverişli olmayışı kişileri bankalar dışında kredi veren yerler e yönlendirmiştir.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Bankalar dışında kredi veren kuruluşların başında çeşitli ‘faktoring’ şirketleri gelmektedir. Faktoring şirketleri kredi faiz oranları bankalara göre çok daha yüksek olan, kredi puanı elverişsiz olan ve kişinin almış olduğu krediyi ödeyemeyecek olmasına rağmen, vatandaşlara yüksek faiz oranları ile kredi çıkartma imkanı sunan şirketlerdir. Pek çoğu devlet tarafından kontrol edilmeyen ve yapmış oldukları pek çok iş de yasal kabul edilmeyen birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler nedeniyle pek çok kişi mağdur olmaktadır. Ancak ülkemiz genelinde paraya ihtiyaç duyan insanların birçoğunun faktöring adı altında iş yapan yerlere başvurmaktadır.

Bankalar dışında kredi veren kuruluşların tamamına yakınının resmi olmadığı, vergilerini ödemediği ve pek çoğunun da vatandaşları ne yazık ki dolandırdığını söylemek mümkün olacaktır. Aynı zamanda bu kişilerin pek çoğu ‘tefecilik’ yapmaktadır. Türk Ceza Kanunu kapsamında bu bir suç olarak düzenlenmiş olduğundan, kişilerin kredi alabilmek için bankalar yerine bu tarz iş yapan kişileri tercih etmeleri çok ciddi sıkıntılar yaratabilmektedir.

Bankalardan Başka Kuruluşa Başvurmayın!

Bankalar dışında kredi veren yerler konusunda bir araştırma yapıyorsanız; acil krediye ihtiyacınız varsa ve hangi kuruluşa başvuracağınızı bilmiyorsanız, tek başvurmanız gereken yerin bankalar olduğunu söylemekte fayda bulunuyor. Aksi halde bundan ciddi derecede büyük bir zarar görmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Kredi almak istiyorsanız bankalara kredi başvurusunda bulunmanızı öneririz. Bankalardan ret cevabı alıyorsanız, puanınızı yükseltmek için ödemelerinizde daha düzenli olmanız gerekir. Düzenli olmanın yanı sıra ödemelerinizi mutlaka zamanında yapmaya özen göstermelisiniz.  Bankalar dışında herhangi bir yere başvurduğunuzda bundan maddi ve manevi alanda zarar görmeniz işten bile değildir.

Konuya ait mesajlar “Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir