Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik kredisi, isminden de kolaylıkla anlaşılabileceği gibi evlilik için hazırlanan çiftlerin başvurmuş oldukları kredilerden birisidir. Evlilik kredisi çeyiz hesabı ile sıklıkla karıştırılan türler arasında yer almaktadır. Evlilik kredisi başlı başına ihtiyaç kredileri arasında değerlendirilmekle beraber, çeyiz hesabında uzun süreli birikim söz konusudur. Yakın zamanda evlenecek, ev kuracak ya da düğün yapacak kişiler için evlilik kredisi yapan bankalar konusunu detaylı bir şekilde ele aldık.

Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Vermektedir?


Finansbank: Evlilik kredisi almak istiyorsanız Finansbank tercih edebileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır. Bireysel ihtiyaç kredileri arasında değerlendirebileceğimiz evlilik kredileri, Finansbank’ın müşterilerine en çok sunmuş olduğu krediler arasında yer almaktadır. Değişen faiz oranları ile beraber, piyasa ile karşılaştırıldığında uygun faiz oranlarından kredi veren bir banka olması sebebiyle Finansbank diğer pek çok bankadan ayrılmaktadır.

Yapı Kredi:  Yapı Kredi Bankası da evlilik kredisini bireysel ihtiyaç kredileri grubunda değerlendiren bir banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun süredir ülkemizde ve yurtdışında birçok ülkede faaliyet gösteren Yapı Kredi, en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Güncel faiz oranları sürekli olarak değişiklik gösteren Yapı Kredi’nin evlilik kredisine başvuru yapmak istiyorsanız doğrudan resmi sitesi olan https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-kredileri/evlilik-kredisi adresini kullanmanız mümkün olacaktır. Evlenmek isteyen çiftlerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında Yapı Kredi’nin olduğuna değinmek hiç de zor değildir.

Garanti: Garanti Bankası, birçok bankaya göre yeni kurulmuş olsa da ülkemizde en hızlı gelişim gösteren bankalar arasında bulunmaktadır. Yüksek faiz oranlarına sahip olduğunu söyleyebileceğimiz banka, evlilik kredisi veren bankalar listesinde yer almaktadır. Sürekli bireysel kredi ilanlarını güncelleyen ve müşterilerine daha nitelikli bir hizmet vermek için faiz oranlarında değişikliğe giden banka, evlilik kredisi almak isteyen kişiler için de güzel bir tercih oluşturabilmektedir.

Ziraat Bankası: Devlet destekli evlilik kredisi almak isteyenlerdenseniz, Ziraat Bankası bu alanda yardımınıza koşacak olan bankalar arasında bulunmaktadır. 5 yılı aşkın bir süreyle hesabınızda tutacağınız çeyiz hesabınız için size karşılıksız 5000 TL kredi veren Ziraat Bankası, çeyiz hesabı açan kişilerin favorileri arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir