Kredi Alabilmek İçin Puanım Kaç Olmalı

Kredi alabilmek için bankalar tarafından belirlenen kredi notunuzun belli oranlarda olması gerekmektedir. Kredi alabilmek puanım kaç olmalı şeklinde araştırma yaptığınızda karşılaştığınız sonuçlar şu yöndedir. Kredi puanı bankalarda kullanılmakta olup, tüm bireysel krediler ve banka hareketlerinin, kredi kartı, konut ve ihtiyaç kredisi gibi bilgilerin ortak bir platformda toplanıp analiz edilmesi sonucu oluşan bir puanlamadır. İleriye dönük olası ödeme performansı hakkında bankalara bilgi verme amacıyla oluşturulmuş bir sistemdir.


Kredi Kayıt Bürosu, müşterisi olduğunuz bankalardan kredi geçmişinizle ilgili olan bilgilere otomatik olarak ulaşmakta ve bu bilgileri analiz edilerek kredi notunuz hesaplanmaktadır. Findeks markası Kredi Kayıt Bürosu tarafından kredi almak isteyen kişiler için analiz yapmaktadır. Bu analizler doğrultusunda 1 ile 1900 değerleri arasında bir puan vermektedir.
En Riskli Bölge; 1 – 699 arası en riskli bölge olarak ayrılmış bulunmaktadır.  Bu aralıkta bulunan puanlara kesin ret cevabı verilmektedir.

Kredi Alabilmek İçin Puanım Kaç Olmalı

Orta Riskli Bölge; 700 – 1099 arası orta riskli kategorisinde yer almaktadır. Bankalar tarafından kredi onaylanmasında kabul görmeyen puan aralığıdır.
Az Riskli Bölge; 1100 – 1499 arasında ki puan değerleri az riskli olarak değerlendirilmektedir. Bankalar bu aralıkta bulunan kredi puanı sahiplerine daha olumlu yaklaşmaktalardır.
İyi ve Çok iyi bölge; 1500 – 1699 iyi bölge, 1700-1900 arası puanlar ise çok iyi bölge dilimine girmektelerdir.
Eğer bu değerlendirmelerden sonra kredi notunuz 1500 ve üzerinde ise rahat bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Konuya ait mesajlar “Kredi Alabilmek İçin Puanım Kaç Olmalı

  1. Nasi oreneym benim kredi puanları nekadar.dusuksa puanlarım nasıl yüksek olur kredi çekmek icin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir