Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri

Kredi puanı, bankalara kredi taleplerinin onayı konusunda referans sunmaktadır. Kredi puanı yükseltme teknikleri sayesinde bilinçlenmiş banka müşterileri çalıştıkları kurumlar ile daha sağlıklı diyalog içinde bulunmaktalardır. Bankalarınız ile ilgili olan ilişikliğinizin tamamı kredi puanına yansımaktadır.


Hesaplar ve kredi kartı ödeme durumu
Yeni kredi talepleri
Kredi kullanım sıklığı
Borç durumu

Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri

Başta olmak üzere 4 temel konu başlığı, kredi notunuzun belirlenmesinde bankalar için önemli rol oynamaktadır. Kredi puanı yükseltme tekniklerinde 75 ‘in üzerinde yöntem bulunmaktadır. Ana hatlarıyla aşağıda belirtilen maddeler ile özetlenmektedir.

Kredi kartınızın sadece asgari tutarını ödüyor olmanız bankalar tarafından yeterli bulunmamaktadır. Borcunuzu minimum düzeye indirmek, kredi notunun yükselmesinde önemli rol oynamaktadır.
Bankalar ödemeler konusuna hassas yaklaşmaktalardır. Düzenli ödeme yapılıyor olması kredi başvurusunun değerlendirilmesinde etkili bir unsurdur.

Kısa süreler içinde birden fazla kredi başvurusu, bankalar tarafından, olumsuz yönde değerlendirilmektedir. Bu yüzden birden fazla kredi başvurusu, kredi puanınızı olumsuz etkilemektedir. İlk kullandığınız kredi ile bankaya olan borcunuz arttığı için kredi puanınız düşmektedir. Düzenli ödemeler ile istikrarlı tuttuğunuz kredi puanı, yeni talebiniz ile borcunuz artacağından, yeniden düşüşe geçebilmektedir.

Bankalar ihtiyaç kredilerinin ihtiyaç sahipleri tarafından kullanılması için kart kullanımınız üzerinde analizler yapmaktalardır. İhtiyacınızdan yüksek limitli kredi kartlarına sahip olmak kredi puanınızı doğrudan etkilemektedir.

Yukarıda yazılı olan maddeler sizlere kredi notunuzu yükseltmenizde yardımcı olacaktır. Kredi notları Kredi Kayıt Bürosu tarafından birkaç ayda bir hesaplansa da yukarıda ki maddelerden yola çıkarak atacağınız adımların kredi puanınıza etki etmesi 7 ay ile 8 ay arasında olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir