Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Yaşamımız boyunca paraya en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemlerin başında öğrencilik dönemi gelmektedir. Paraya ihtiyaç duyulan bir dönem olduğundan ve bankaların kredi kartı verme politikalarını genişletmiş olduklarından dolayı, bu dönemde en çok soruların başında ‘öğrenciye kredi kartı veren bankalar’ yer almaktadır. Şimdi, hangi bankaların öğrencilere kredi kartı verdiklerine değinelim.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?


Öğrenci iseniz ve kredi kartına ihtiyaç duyuyorsanız, bu noktada bilmeniz gereken oldukça fazla detay bulunuyor. Bankalar müşterilerine kredi kartı sağlarken belirli şartları sağlayabilmeleri oldukça ön planda. Kredi kartı kullanacak olan müşterinin sigortası bulunması, belirli bir maaşa sahip olması; ya da kanıtlanabilir bir ek gelirinin bulunması bankaların müşteri belirlerken dikkate aldıkları unsurların başında geliyor.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar konusunda bir araştırma yapmak istiyorsanız ve hangi bankanın sizin için kredi kartı çıkarabileceğini merak ediyorsanız; buna da değinmekte fayda bulunuyor. Artık pek çok banka, düşük limitli olmak üzere belirli kampanyalarla öğrencilere kredi kartı sağlıyor. Bu kampanyaların başında elbette tahmin edilebileceği üzere; Ziraat Bankası geliyor.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

Öğrenci iseniz ve kredi kartı ihtiyacınız bulunuyorsa, Ziraat Bankası’nın KYK kampanyasında müşterilerine sunmuş olduğu öğrenci kartını tercih etmeniz mümkün. Devletten burs ya da kredi almaya hak kazanan öğrenciler için Ziraat Bankası kredi kartı imkanı da sunmaktadır. Öğrencinin aktif hale getirmesinden sonra, her ay tarafınıza yatan burs, nakit avans imkanı ve kredi kartınızı aktive etmeniz halinde, aylık 500 liralık harcama limitini siz de elde edebilirsiniz.

Bunun dışında öğrenciye kredi kartı veren bankaları merak ediyorsanız, Denizbank, Yapı Kredi ve İş Bankası’nı önermek mümkün. Ancak bu aşamada, almış olduğunuz kredi kartı ile yapacağınız harcamaları, tekrar ödeyebilmeniz büyük önem taşıyor. Bu sebepten ötürü, bankaların öğrenciler için sağlamış olduğu limitler düşük oluyor.

Öğrenciler için kredi kartına ihtiyacınız varsa, bu bankaları tercih etmeniz mümkün. Ancak banka politikaları gereği düzenli bir geliriniz bulunmadığından dolayı, bankadan ret cevabı alabileceğinizi de hatırlamakta fayda bulurken, kimi bankaların ise öğrenci olmanızın yeterli bulduğunu bilmenizde fayda var.

2 thoughts on “Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir