Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Günlük hayatlarında nakit paraya ihtiyaç duyan kişilerin tercih ettikleri yollardan bir tanesi, bankalardan kredi almaktır. Gün boyunca ülkemizde ve dünyada on binlerce kişi kredi alabilmek için bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadır. Bu başvurular sırasında, kişilerin en çok sordukları soruların başında ‘sigortasız kişiye kredi veren bankalar’ konusudur. Şimdi sizin için, bu konuya değinecek ve sigortasız kişiye kredi veren bankalar konusunda bir açıklamada bulunacağız.

Sigortasız Bir Vatandaş Kredi Alabilir mi?


Çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek adına kredi almaya ihtiyaç duyuyorsanız, ancak sigortanız yoksa bu durumda bankaların size kredi verebilmeleri oldukça zor bir ihtimaldir. Bankaların kredi verme şartları incelendiğinde, bu şartlar arasında bütün bankaların müşterilerinden sabit bir gelir ve en az 6 aylık sigorta beklediğini görebilmeniz mümkündür.

Elbette bunun sebebi, bankanın kendisini koruma altına almak istemesinden kaynaklanmaktadır. Sigortanız bulunmuyorsa, almış olduğunuz krediyi taksitler halinde geri ödeyebilecek olma ihtimalinizin oldukça düşük olduğu sonucuna varmak mümkün olacaktır.

Hangi Şartlar Altında Sigortasız Biri Bankadan Kredi Alabilir?

Sigortanız bulunmuyorsa ancak bankalardan yine de kredi almak istiyorsanız, belirli dönemlerde aşağıda belirtmiş olduğumuz şartları karşılamanız halinde kredi başvurusunda bulunabileceğinizi belirtmekte fayda bulunuyor.

Sigortanız bulunmuyorsa ve kredi almak istiyorsanız, mutlaka ek geliriniz olması gerekmektedir. Kira gelirinizi ya da hesabınıza yatan yüksek geliri belgeleyerek bankadan kredi almanız mümkündür. Ancak şartlar açısından bakıldığında, sigortası bulunmayan vatandaşlara kredi veren banka sayısının sayıca çok az olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Sigortanız bulunmuyorsa ve bankalardan kredi almak istiyorsanız, mutlaka ek geliriniz olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra geçmişte kullanmış olduğunuz kredi kartları ya da kredi puanları da bu anlamda önemli bir yer tutacaktır. Sigortası bulunmayan, ancak yüksek ek gelire sahip olan kişiler de üzerlerinde bulunan evleri ya da mal varlıklarını belgeleyerek bankalardan kredi almak için başvuru yapabilmektedir. Ülkemizde pek çok kişinin bu sayede kredi başvurusunda bulunduğunu söylemek mümkündür. Siz de bankalara başvurarak kredi başvurusunda bulunabilir, şartlara uymanız halinde hızlı bir şekilde kredinizi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir