Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım kredisi,  isminden de anlaşılabileceği gibi, tarıma yatırım yapan kişilerin kullanması amacı ile ortaya atılmış olan bir kredidir. Birçok banka müşterilerine tarım kredisi desteği sağlamakta, bu durum da çiftçinin çok daha hızlı bir şekilde işlemlerini yapabilmeleri için imkan sağlamaktadır. ‘Tarım kredisi nasıl alınır diye merak edenlerdenseniz; size konu ile ilgili detaylı bilgi verelim.

Hangi Bankalar Tarım Kredisi Vermektedir?


TEB: TEB tarım kredisi konusunda çiftçiyi destekleyen bir politika izlemektedir. Uygun faiz oranlarından tarım kredisi almak istiyorsanız, sizin için TEB’in tarım kredisi detaylarına değinelim. Tarım kredisini TEB üzerinden alacaksanız, 3 farklı kredi türü bulunuyor. İşletmeciler, yatırımcılar ve tarım girişimcileri için farklı farklı ayarlanmış olan bu kredi türlerine başvurmak isterseniz; hasat kredisinin uygun faiz oranlarına sahip olduğunu söyleyelim.

Denizbank: Denizbank’tan tarım kredisi almak isterseniz, doğrudan şubelere gidip başvuru yapabileceğiniz gibi SMS yolu ile de başvuru yapabilirsiniz. https://www.denizbank.com/bankacilik/tarim-bankaciligi/kredi-urunleri/tarimsal-isletme-kredileri.aspx adresi aracılığı ile Denizbank’ın tarım kredi seçeneklerini inceleyebilir; kendiniz için uygun krediyi alabilirsiniz.

Ziraatbank: Çiftçi olarak çalışıyorsanız ve tarım kredisi konusunda devlet destekli bir banka ile çalışmak istiyorsanız; siz de Ziraat Bankası’nı tercih edebilirsiniz. Ziraat Bankası özellikle tarım ve hayvancılık sektöründe krediye ihtiyaç duyan kişiler için ciddi bir imkan sağlayan siteler arasında bulunmaktadır. Hayvancılık kredileri başta olmak üzere, mekanizasyon kredileri de tercihleriniz arasında yer alabileceğinden; bu hayvancılıkla uğraşanlar için oldukça yararlı bir kredidir. Ziraat Bankası aracılığı ile siz de düşük faiz oranlarından kredi alabileceğinizi unutmayın.

İş Bankası: İşletme krediler denildiğinde önde gelen bankalardan birisi hiç kuşkusuz ki İş Bankası’dır. Yıllardır vermiş olduğu düşük faiz oranları sebebi ile bünyesine birçok müşteri kazandırmış olan İş Bankası’nın tarım kredisi seçeneklerinden faydalanmak istiyorsanız http://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/tarim-kredileri/Sayfalar/tarim-kredileri.aspx bu adresten faydalanmanız mümkün olacaktır. İş Bankası, her gün onlarca kişinin kredi başvurusunu değerlendirmekte, uygun adaylara tarım kredisi açmaktadır. Bunun yanı sıra bankadan TMO kredisi ya da traktör kredisi de alabilir, uzun vadeler ve düşük faiz oranlarından yararlanarak siz de İş Bankası’ndan kredi alma şansını elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir